Pravidla hry

VYBAVENÍ

Co budu potřebovat, když si chci přijít zahrát adventure golf?

Pro hraní adventure golfu Vám vše potřebné zapůjčíme, takže Vám stačí pouze sportovní duch a dobrá nálada.

S čím se adventure golf hraje?

Vybavení na adventure golf je velmi podobné vybavení na klasický golf. Hraje se s golfovými holemi určenými pro puttování (puttery) nebo s minigolfovými kladívky a s golfovým míčkem. Před začátkem hry dostane každý hráč k zapůjčení 1 golfovou hůl a 1 golfový míček. Zapůjčení je v ceně vstupného.

 

PRAVIDLA

Hříště tvoří 18 jamek. Jednotlivé jamky jsou očíslovány pořadovými čísly. Dodržujte prosím pořadí jamek. Jamky jsou propojeny kamennými chodníčky, které Vás navedou k další jamce v pořadí.

Adventure Golf mohou hrát jednotlivci nebo skupiny hráčů. Maximální doporučení obsazení jedné jamky jsou 4 hráči.

Při hře ve skupině hrají hráči postupně za sebou v pořadí, který si sami určí.

Cílem hry je dopravit míček v co nejmenším počtu úderů do jamky. Vítězem je hráč s nejmenším součtem úderů na všech jamkách.

Hra na jamce začíná v prostoru před cihlovými mantinely, kde si můžete míček na umělou trávu libovolně umístit.

Pokud míček při hře opustí dráhu, je navrácen zpět v místě, ve kterém dráhu opustil a hráč si připočítá jeden trestný bod. V tomto případě si hráč může posunout míček kolmo od cihlového mantinelu na vzdálenost 15 cm (odpovídá delší straně score karty).

V případě že míček skončí v písečné nebo vodní překážce, může hráč pokračovat hru z této překážky nebo si může míček umístit na 15 cm od kraje překážky, a to v místě, kudy byl do překážky zahrán, ale připočte si jeden trestný bod.

Pokud míček skončí u některé z přírodních překážek (kamenů, palisád), je předkládán kolmo od této překážky na vzdálenost 15 cm bez ztráty bodu.